(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
pondělí, 22. dubna 2024
Svátek má
Evženie
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

20. května 2006 se konalo v Kongresovém centru Nemocnice Na Homolce VI. celostátní setkání Sdružení celiaků ČR. Akce mohla proběhnout jen díky grantu, který jsme obdrželi od Ministerstva zdravotnictví ČR, a za který jménem všech zúčastněných děkujeme.

O naší akci jste se mohli dočíst v Metropolitním Expresu dne 22. května 2006 (1,35MB) .

Fotogalerie z VI. celostátního setkání Sdružení celiaků České republiky ZDE.

Pro zajímavost: Sestřičky odebraly téměř devadesát vzorků krve na stanovení sérologických znaků celiakie a výrobci prodali mimo jiné téměř tunu bezlepkových mouk či směsí na pečení chleba či pečiva. Celý sortiment Jizerských pekáren či sortiment výrobků Smak Zyćia mnozí z nás nestihli ani zahlídnout. Za ostatní výrobce zastoupené na našem setkání jmenujme např. Mlékárnu Kunín či Mantler CZ, s. r. o. (dříve Solimpex, s. r. o.).

Ve dnech 23. a 24. června 2006 jsme se zúčastnili velmi zajímavé výstavy s názvem „Věda v ulicích“. K rozšíření povědomí veřejnosti o podstatě celiakie bezesporu přispělo rozhodnutí zástupců Mikrobiologického ústavu AV ČR zaměřit letošní prezentaci MBÚ na téma střevních onemocnění, jako je Crohnova choroba, ulcerózní kolitida nebo právě celiakie. Pro představu, jak se žije s bezlepkovou dietou, připravil MBÚ i ochutnávku bezlepkových potravin.Velmi rádi jsme přijali pozvání do stánku MBÚ, kde naši zástupci nabízeli zájemcům osvětové a propagační materiály a možnost diskutovat o problematice života s celiakií a bezlepkovou dietou.

Přejeme krásné prožití léta a těšíme se na setkání s Vámi na pravidelných schůzkách.

Zveřejněno 28. června 2006 v rubrice [Aktuality]