(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
středa, 19. června 2024
Svátek má
Leoš
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Otevřené dveře v Koalici pro zdraví

17. dubna 2007 jsme se zúčastnili diskuse mezi zástupci jednotlivých pacientských organizací na jedné straně a náměstkem ministra zdravotnictví MUDr. Pavlem Hroboněm, M. S. a prezidentem České lékárnické komory, PharmDr. Lubomírem Chudobou, na straně druhé.

Diskuse byla jistě přínosná pro obě strany. Hlavním předmětem byly navrhované regulační poplatky ve zdravotnictví, zejména pak platby za recepty (30 Kč), návštěvy u lékaře (30 Kč), příspěvek na pobyt v lůžkovém zařízení (60 Kč/den) či poplatek za návštěvu pohotovosti u lékaře, která nevede k hospitalizaci (90 Kč), v jednání je i poplatek za použití lékárenské pohotovosti či stomatologické pohotovosti. Byl vysvětlen i postup při refundacích v případě, že bude překročen strop ročních zdravotnických výdajů na pacienta (5 000 Kč). Zdravotní pojišťovna by měla sledovat čerpání limitu a do 60 dnů po skončení čtvrtletí by měla uvědomit pacienta a případně mu vrátit peníze.

Plánuje se také užší spolupráce mezi Ministerstvem zdravotnictví ČR a Ministerstvem práce a sociálních věcí ohledně sociálně potřebnějších.

Zveřejněno 25. dubna 2007 v rubrice [Aktuality]