(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
úterý, 28. května 2024
Svátek má
Vilém
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Prosinec 2005

V současné době aktualizujeme Rukověť celiaka. Proto Vás prosíme o brzké zaslání Vašich nápadů a námětů (na info@celiac.cz). Napište nám také, jaké informace jste v jejím prvním vydání postrádali, případně čím ji doporučujete doplnit.

Paní Červenková, která rovněž připravuje knihu o celiakii, žádá naše členy o spolupráci:

Milí přátelé ‚bezlepkáči‘,

připravuji knížku o celiakii a hlavně o problémech s ní spojených. Ač díky své dceři spolužiji s tímhle onemocněním už 25 let, vím, že víc hlav, víc rozumu. Čeho se člověku nedostává, nejsou teoretické rozpravy, ale zcela konkrétní praktické rady a zkušenosti – a o ty vás velmi prosím. Věřte, že pokud mi stručně (a nejpozději do Nového roku) odpovíte na následující otázky, pomůžete nejen mně, ale především těm, kteří – snad – po takové knížce sáhnou poté, co si, vyplašení jako kdysi vy I já, vyslechnou od lékaře diagnózu ‚celiakie‘. Rady z rodu zlatých bych pak, s vaším dovolením a samosebou s uvedením vašeho jména, v knize použila. Proto bych vám byla vděčná, kdybyste uvedli i svůj telefon.

4 otázky pro vás

  1. Jaká praktika či finta vám nejvíc ulehčuje váš každodenní bezlepkový život? (Třeba mně kdysi dávno odhalení, že nejlepší je chleba pro dceru nejdřív nakrájet na krajíčky a pak teprve dát do mrazáku.)
  2. Zažili jste vy nebo vaše bezlepková ratolest někdy situaci, kdy vám dieta přinesla nějakou výhodu?
  3. Máte pro ostatní nějakou bezvadnou praktickou či ‚filosofickou‘ radu?
  4. Jak jste se (díky čemu, komu) se svou dietou smířili?

Díky všem za spolupráci!

Srdečně

Renata Červenková
Renata.Cervenkova@vyber.cz
mobil 737 205 723

Milí členové i ostatní návštěvníci našich stránek,

přejeme Vám klidné prožití adventu i Vánoc a v příštím roce se budeme těšit na shledání buď na některé ze schůzek či na Celostátním setkání celiaků, které proběhne v dubnu 2006.

Váš Výbor Sdružení celiaků České republiky

Zveřejněno 7. prosince 2005 v rubrice [Aktuality]