(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
úterý, 27. února 2024
Svátek má
Alexandr
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Poděkování za účast

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří navštívili XVIII. celostátní setkání Sdružení celiaků ČR v areálu Emauzského kláštera v Praze v sobotu 12. května 2018.

Děkujeme také všem, kteří setkání pomohli zajistit. Příprava výstavních prostor, zajištění zázemí, občerstvení, dostatek dobrovolníků pro vylepení orientačních cedulí, prezenci, zajištění obsahu a následná příprava dokonce tří mimořádně hodnotných konferenčních tašek pro návštěvníky, vyjednání výhodných podmínek pro naše členy u vystavovatelů, to vše vedlo ke spokojenému průběhu akce.

A které firmy vlastně akci podpořily? Adveni, Almagrana, Al Namura, Balviten, Bezgluten, Bezlepková pekárna Liška, Doves Farm, Easy Cook, Emco, Good Foods, Gullón, Jizerské pekárny, Kávoviny, Lázeňská léčebna Mánes, Nominal, Nutri Free, Racio, Schär, Sotelli, Terezia Company, Torras, Vorwerk, VZP.

Setkání se navíc zúčastnil historicky největší počet návštěvníků, o čemž svědčí i číslo 1 238! Naštěstí, návštěvníci se téměř zázračně rozprostřeli do celého dopoledne, takže i fronty u prezence a stánků byly přiměřené.

Musíme přiznat, že i počasí nám přálo, ač předpovědi tak růžové nebyly a navíc se měnily snad každou hodinu, takže obavy panovaly do poslední chvilky.

Návštěvníci navíc kvitovali i velmi dobře sestavený odborný program. Konferenční sál byl plný, diskuze dlouhá a hodnotná. Posuďte sami: MUDr. Simona Bělohlávková - Alergie na lepek, Ing. Petr Cuhra - Kontrola bezlepkových potravin z pohledu SZPI, prof. MUDr. Helena Tlaskalová-Hogenová, DrSc. - Novinky v oblasti celiakie a Střevní mikrobiom ve zdraví a nemoci, MUDr. Veronika Cirmanová - Celiakie z pohledu endokrinologa. Odborný program uváděla MUDr. Ludmila Chýleová. I jim všem platí velké poděkování.

Brzy se můžete těšit na fotogalerii. Věříme, že i na Vás z fotek dýchne ta příjemná atmosféra, která na setkání panovala. Je to určitě dáno i prostředím, ve kterém se akce konala.

Snahou organizátorů bylo, aby se nejednalo o čistě komerční záležitost, ale o vyvážené spojení edukační a výstavně – prodejní akce. Proto jste také na setkání našli pouze výrobce, kteří byli na základě průzkumu mezi našimi členy nejžádanějšími. Schär podpořil akci pouze konferenční taškou a ochutnávkami, ale i tak to bylo milé. Jejich ochutnávkové Hoops byly téměř okamžitě pryč. Třeba se někdy příště podaří, aby se firma Schär v budoucnu zúčastnila s vlastním prodejním stánkem. Je to ale běh na dlouhou trať.

Tak zas za rok na viděnou! A děkujeme.

Výbor SCČR

Zveřejněno 13. května 2018 v rubrice [Aktuality]