(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
neděle, 21. dubna 2024
Svátek má
Alexandra
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Pozor na kebab, ne každý je bez lepku!

Pražská restaurace nabízela falšované pokrmy přes internetový portál

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila dva případy klamání spotřebitele u pokrmů nabízených pražskou provozovnou společného stravování „Restaurace Kebab Atlas Montes“, která inzerovala svoji nabídku prostřednictvím portálu www.damejidlo.cz.

Jednalo se o pokrmy Doner Kebab Atlas /jen maso/ telecí maso a Pizza Atlas Montes s kebabem z telecího masa, které měly dle nabídky obsahovat telecí maso. Kontrolou u výrobce bylo zjištěno, že pokrmy byly vyrobeny ze suroviny s názvem „Kebab z mletého masa MARDINI – Mleté maso navléknuté na otočný rošt s kořením ala Kebab (hluboce zmrazené)“. Telecí maso, které mělo být dle názvu pokrmů zastoupeno především, tak bylo obsaženo v pouhých 15% kebabu. Složení bylo následující:

Telecí maso 15%, hovězí maso 20%, krůtí maso 30%, telecí tuk 15%, kuřecí maso 8%, koření (hořčice, celer), zvýrazňovač chuti: glutaman sodný, stabilizátor: guarové gumy, difosforečnany, trifosforečnany, dextróza, koření (maltodextrin, aromata, celer), aromata, aroma uzení, pšeničná mouka, droždí, sójový protein, zahušťovadlo: Celulóza, glukóza, mražená cibule, laktóza, zelenina v prášku, mletá cibule, sušené byliny, hydrolyzovaná rostlinná bílkovina.

Provozovatelem a výrobcem pokrmů je Hassan Ait Tahar se sídlem restaurace na ulici Koněvova 958/69, 130 00 Praha.

SZPI uložila kontrolované osobě opatření, aby z webu neprodleně odstranila klamavé informace, a zahájí s ní správní řízení o uložení sankce.

Zdroj: SZPI

Zveřejněno 20. října 2016 v rubrice [Aktuality]