(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
úterý, 28. května 2024
Svátek má
Vilém
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Ohlédnutí za XVI. celostátním setkáním celiaků ČR

7. 5. 2016 se v areálu Emauzského kláštera uskutečnilo v pořadí již XVI. celostátní setkání celiaků ČR.

V noci před setkáním :) (jak jinak) se nám situace trošku zkomplikovala, protože dodávka, která nám jela postavit slibované stany, měla bohužel nehodu. Naštěstí, počasí nám přálo, a tak si nakonec i vystavovatelé vychvalovali venkovní prostory a stany tak vlastně nekazily výhled na Prahu, který je z Emauz opravdu krásný.

Program byl podle ohlasů účastníků zajímavý a pestrý. Oslovil velký počet zájemců, což dokazuje nebývale vysoká návštěvnost. Děti byly nadšené z balónků, které jim rozdávali zástupci Oborové zdravotní pojišťovny, která naše členy mile podporuje.

Přednášející, posluchači, vystavovatelé i nakupující byli spokojeni, tak co víc si přát?

Hladové žaludky mohli návštěvníci nasytit dvěma druhy polévek – dršťkovou a tomatovou, oběma bezkonkurenčními, originálními italskými těstovinami s omáčkou, vynikajícím čokoládovým dortem, větrníky a dalšími dobrotami. Vše bylo samozřejmě bezlepkové a opravdu výborné.

Návštěvníci se také mohli zdarma pokochat návštěvou právě otevřené výstavy o Karlu IV., takže ani o kulturu nebyla nouze :)

Velký dík patří všem, kteří se na úspěchu dalšího ročníku setkání celiaků ČR podíleli. A nebyly to jen mé kolegyně z výboru, ale také Renata, Věra, Karolína, Jitka, Kristýna s Kubou, Lucka s Tomem, Štěpka, Samuel, Tomáš B. (díky za foto :) a další. A děkujeme za pochopení a trpělivost, kterou s námi naše rodiny několik týdnů před setkáním musely mít.

Snad na vás z fotografií dýchne ta skvělá atmosféra, která na setkání panovala.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili, a za rok opět na viděnou!

Blanka R.

Zveřejněno 8. května 2016 v rubrice [Aktuality]