(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
neděle, 21. dubna 2024
Svátek má
Alexandra
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Dotazník o dostupnosti bezlepkové diety ve veřejném stravování

Dobrý den,

vážená paní, vážený pane,

od roku 2012 se zabýváme na Katedře obchodu a financí v rámci Interní grantové agentury problematikou dostupností potravin v maloobchodě a jídel ve stravovacích zařízeních pro bezlepkovou dietu.

Některé výsledky šetření dostupnosti jsme již s velkou pozitivní odezvou prezentovali na vědeckých konferencích českých a slovenských univerzit a vysokých škol v ČR a na Slovensku a publikovali v časopisech.

V současné etapě bychom ve výzkumu chtěli postihnout i názory na dostupnost potravin a zejména na dostupnost bezlepkové diety ve veřejném stravování - ve školních a zaměstnaneckých jídelnách, v restauracích, FastFoodech, společností a sdružení, které ve svých řadách sdružují lidi s potřebou bezlepkové diety. Dále bychom chtěli zjistit současný stav pomoci a podpory (či nepodpory) státní administrativy, společenských i vzdělávacích zařízení, zaměstnavatelů a zdravotních pojišťoven.

K tomu jsme připravili dotazník, který tuto problematiku postihuje a chceme Vás poprosit o spolupráci, jestli by bylo možné, aby tento dotazník vyplnili Vaši členové-celiaci. Dotazník je na webové adrese: https://docs.google.com/forms/d/1o4TeaJtZ64udI3z5LikICHwqg9G9TR-vFsiLPvvWZWE/viewform?usp=send_form

Celkový výstup bude upozorněním na situaci a stav služeb pro specifickou skupinu spotřebitelů s bezlepkovou dietou (celiaků) a bude směřován na zlepšení tohoto stavu v naší společnosti (v ČR). Děkujeme za pochopení, předem děkujeme za spolupráci a samozřejmě bychom Vás s výsledky dotazníkového šetření a návrhy na zlepšení seznámili.

Přejeme hodně zdraví a těšíme se na spolupráci, s úctou

Daniela Šálková (salkova@pef.czu.cz) a Marta Regnerová (regnerova@pef.czu.cz), Katedra obchodu a financí PEF ČZU v Praze 6-Suchdol

Zveřejněno 30. ledna 2015 v rubrice [Aktuality]