(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
úterý, 28. května 2024
Svátek má
Vilém
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Lednové aktuality

Byli jsme kontaktováni panem Tomášem Velebou z firmy Eurozóna, který vydal Katalog bezlepkových výrobků, na jehož základě nabízí zásilkovou službu. Katalog bezlepkových výrobků jsme důkladně prostudovali a vydáváme k němu toto prohlášení:

Téměř žádné výrobky v katalogu uvedené NEJSOU, bohužel, otestovány na gliadin. U některých dovozových výrobků nevyhovuje popis složení požadavkům české legislativy. Pokud si tedy z tohoto katalogu budete objednávat zboží, vybírejte velmi obezřetně. Doporučujeme Vám, abyste informace o bezlepkovosti čerpali ve vlastním zájmu výhradně z našich informací – o výsledcích testování potravin vás pravidelně informujeme ve Zpravodajích, tyto informace můžete též nalézt na těchto stránkách v sekci Výrobky.

Ve Zpravodajích jsme Vás navíc informovali i o veškerých kontrolních testováních bezlepkových výrobků prováděných Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí.

Lednová schůzka se uskuteční ve čtvrtek 29. ledna 2004 od 17 hodin na obvyklém místě, tedy ve 3. patře budovy C na Klinice dětí a dorostu, Ke Karlovu 2, Praha 2. Přijďte se poradit nebo poradit jiným. Těšíme se také na Vaše nápady a připomínky. Uvítáme rovněž návrhy na další programy schůzek. Jak víte z posledního čísla Zpravodaje, na schůzku zajišťujeme účast některého z výrobců bezlepkových potravin.

Únorová schůzka našich členů z plzeňsko-klatovského regionu se bude konat v pátek 6. února 2004 od 17 hodin v Kulturním zařízení na přeštickém Masarykově náměstí. Na setkání s Vámi se těší Naďa Švihlová.

Upozorňujeme na nově doplněnou databázi bezlepkových výrobků, zkontrolovaných na podkladě projektu, na kterém Sdružení celiaků ČR spolupracuje s Výzkumným ústavem potravinářským, Mikrobiologickým ústavem AV ČR, laboratoří Immunotech a Beckman Coulter Company, Ústavem analytické chemie AV ČR a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí.

Zveřejněno 15. ledna 2004 v rubrice [Aktuality]