(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
úterý, 28. května 2024
Svátek má
Vilém
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Prodejna Jizerských pekáren nově i v Praze

Dne 19. listopadu 2013 byl slavnostně zahájen prodej v pekařství U Salvátora (dříve podnikové prodejně Michelských pekáren) na rohu Dušní a Dlouhé ulice v Praze 1.

Pekárna tam byla, pekárna tam zase je, tak kde je co výjimečného. Výjimečné je jistě to, že Městská část Praha 1 nepodlehla komerčním a ekonomickým tlakům a vyhověla petici občanů. Ti po ukončení provozu Michelských pekáren nechtěli, aby vznikl další obchod se sklem nebo zlatem a peticí požadovali zachování prodejny pečiva cenově dostupného pro běžné občany. V okruhu sta metrů najdete ještě několik prodejen s pečivem národního charakteru: francouzská pekárna 1 kus pečiva cca 40 Kč, dánská 55 Kč, americká – muffin 60 Kč.

Věříme, že s novou pekárnou Jizerských pekáren Stores s.r.o. budete spokojeni, a to nejen Vy, kteří bydlíte v blízkém okolí, ale i Vy, kteří zavítáte na Staroměstské náměstí, třeba při návštěvě Vánočního trhu. Ve zmíněné pekárně můžete totiž od tohoto data nakoupit i bezlepkové produkty Jizerských pekáren, a to hotové výrobky i směsi na pečení.

V předvánoční čas si můžete ušetřit čas nákupem hotového bezlepkového vánočního cukroví baleného podle druhů v kazetách. A pokud Vaše ratolest vyhládne nebo promrzne u zvířátek na Staroměstském vánočním trhu, je možné si ve zmíněné pekárně nechat rozpéct bezlepkový rohlík nebo bagetku. Jsou balené po dvou, ale milé paní prodavačky Vám rozpečou na požádání i jen jeden kus pečiva. Pečivo je balené v pečících sáčcích a tak ho také dostanete v sáčku do ruky v původním balení. Nemusíte se tedy bát kontaminace. Nezbývá, než si přát, aby se nové prodejně s bezlepkovým sortimentem dařilo dobře, Vy jste byli spokojeni a podobných prodejen přibývalo i v jiných městských částech.

P.S. Máte tip, kde by taková prodejna mohla vzniknout? Dejte nám vědět.


Na fotografii zleva D. S., Dagmar Koníčková (vedoucí oddělení Městské části Prahy 1), B. R., Ing. Roman Kozák (ředitel Jizerských pekáren)

Zveřejněno 11. prosince 2013 v rubrice [Aktuality]