(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
neděle, 21. dubna 2024
Svátek má
Alexandra
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Označování bezlepkových potravin v USA

Možná víte, že v USA nejsou žádné národní standardy pro označování bezlepkových potravin. V roce 2007 organizace FDA (United States Food and Drug Administration) navrhla, že pouze výrobky s obsahem glutenu menším než 20 ppm mohou být označovány jako "gluten-free."

Přesto, že je tento standard uznán WHO a byl přijat také EU, v USA jej stále vláda neschválila. Tento měsíc vydalo americké sdružení celiaků petici, ve které vyzývá vládu k finalizaci bezlepkového označování potravin.

Petice je na oficiálních webových stránkách Bílého domu zde: http://wh.gov/Be7R. Pokud k 1.11. podepíše petici 25 000 lidí, slíbili úředníci prezidenta Baracka Obamy odpovědět.

Návrh FDA je podporován organizacemi celiaků, centry celiakie, univerzitami a také výrobci bezlepkových potravin v USA.

Sdružení celiaků ČR bylo požádáno o šíření této petice mezi své členy. Nicméně vyzýváme všechny celiaky, aby se k petici připojili.

Petice může být podepsána kýmkoliv ve věku minimálně 13 let, bez ohledu na národnost a státní příslušnost.

Prosíme, podpořte svým podpisem Američany v boji za lepší život celiaků.

Pomůže to i nám, tedy cizincům. Pokud budou principy označování bezlepkových potravin jednotné, budeme se cítit bezpečněji při cestách po celém světě.

Podepsat petici můžete zde: http://wh.gov/Be7R

K podpisu musíte uvést jméno, e-mailovou adresu, potvrdit e-mail, který vám bude zaslán, a podepsat petici odkliknutím. Je to proces, kterým vláda ověřuje podpisy, je to rychlé a jednoduché.

Více informací naleznete na webové stránce Americké asociace celiaků (American Celiac Disease Alliance): http://americanceliac.org/

Zveřejněno 23. října 2012 v rubrice [Aktuality]