(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
neděle, 21. dubna 2024
Svátek má
Alexandra
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Ohlédnutí za XII. celostátním setkáním

V sobotu 26. 5. 2012 proběhlo tradiční setkání celiaků, opět v areálu Emauzského kláštera. Akce začala úderem deváté hodiny a v tuto relativně časnou dobu byl nápor účastníků největší. Asi všichni chápeme proč.

Většina firem se zdržela až do oficiálního ukončení akce a byla s dosaženými obraty spokojena. Firma Schär jako obvykle neměla zboží dostatek ani na prodej, ani na ochutnávku, takže již před polednem zel její prostor prázdnotou. Zboží sice prodávala za výhodné ceny, ale většinou bylo těsně před projitím data trvanlivosti. Na nakupující to působilo dojmem - doprodali zbytky a vyklidili pole.

Milým překvapením byla hotová zavařená jídla ve skle fy Hotovky, ke kterým stačí dodat přílohu a máte vyřešenou třeba dovolenou. Novinkou byla švédská fa Semper. Její křupavý knäckebrot a slané chlebíčky v italském stylu byly při ochutnávání hodnoceny velmi vysoko. Stálice bezlepkového nebe fa Mantler a hlavní partner setkání Jizerské pekárny prodávaly a byly v obležení až do konce setkání a mile překvapila i pestrá ochutnávka fy Nominál - smaženými jáhlovými kuličkami počínaje a jahodovými noky konče, chutné lívanečky a špenátové placičky od Extruda, výborné bezlepkové polévky a řezy, které připravila Polífkárna. Emco nabídlo dva druhy bezlepkového pohankového müsli, firma Al Namura se prezentovala oblíbenými energetickými tyčinkami Big Shock! v několika druzích. Milým zpestřením byly zmrzliny od firmy Pinko – populární Animáček představil čtyři nové příchutě bezlepkových nanuků...

Bezgluten, Benkor, Racio, Penam.

Bylo toho opravdu hodně. Na ochutnávání i k nákupům za nezvykle nízké ceny.

Odborný program byl velmi poutavý, přednášky, jako ostatně vždy, přínosné a srozumitelné i laikům, velmi pěkně prezentované.

Překvapením pro pořadatele byla velká návštěvnost v přednáškovém sále a neuvěřitelná výdrž a zájem do pozdních hodin při závěrečné panelové diskuzi. Jako již tradičně v obležení tazatelů skončil rodinný psycholog.

V sedmnáct hodin byla akce ukončena.

Děkujeme za milá slova podpory a díků. Ještě se můžete těšit na fotogalerii, kterou připravujeme, a za rok opět na viděnou!

Zveřejněno 6. června 2012 v rubrice [Aktuality]