(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
pondělí, 22. dubna 2024
Svátek má
Evženie
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Akce celiaků

Stejně jako každý rok, tak i letos připravujeme celostátní setkání. Akce tohoto rozsahu není hotová ze dne na den. Je potřeba zajistit prostory pro setkání, připravit odborný program a v neposlední řadě pozvat výrobce bezlepkových potravin.

O kvalitní a dostatečně velké prostory s dobrou dopravní dostupností a ještě za "slušnou" cenu je nouze. Proto jsme zajistili termín v dostatečném předstihu a na webových stránkách ho máme vyvěšen již cca čtvrt roku.

Není snadné vytvořit odborný program a zajistit přednášející. Pozvaní lékaři si v některých případech museli naplánovat svůj čas a účast na profesních akcích tak, aby se "vešli" do naplánovaného termínu. Teď, když je prakticky vyřešeno, dozvídáme se, že Společnost pro bezlepkovou dietu naplánovala svůj trh na víkend před naší dlouho ohlášenou akcí a Klub celiakie Brno dokonce na tentýž termín. A nestalo se to v letošním roce poprvé. Jednou se může stát, ale opakovaně?

Domníváme se, že takto zahuštěné akce postrádají smysl a přinášejí pouze nevýhody. Mnozí z Vás by se jistě rádi účastnili všech nebo alespoň více akcí. Je nám to moc líto, nehledě k obrovskému množství práce, které tak přijde na zmar nebo nepřinese očekávané výsledky. Proč pořádat odborný program, když pak zájemci jedou na "Veletrh"? Nehledě k tomu, že to není ani příliš seriózní vůči pozvaným odborníkům, kteří často na úkor vlastních rodin věnovali víkend celiakům. O výrobcích bezlepkových potravin se ani nechceme zmiňovat. Pokud měli v úmyslu prodávat své zboží za tzv. "výstavní" (rozuměj příznivější) ceny, tak od toho rychle upustí. Prostý selský rozum dá, že stejný čas na více místech = větší náklady (auta, doprava, brigádníci), méně kupujících.

Nabízíme Vám prostor pro Vaše názory, které můžete vyjádřit v diskusi pod článkem.

Řešení této nepříjemné situace přizpůsobíme názorům Vás, celiaků, protože kvůli Vám to všechno děláme.

Výbor SCČR

Zveřejněno 23. února 2012 v rubrice [Aktuality]
Příspěvků v diskusi: 2 [vstup do diskuse]