(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
pondělí, 22. dubna 2024
Svátek má
Evženie
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Setkání s ministrem

Jak mnozí z vás zjistili, v úterý odpoledne „nefungovala“ Poradna pro celiaky. Důvodem byla dlouho naplánovaná schůzka s panem ministrem Hegerem. Společně s několika dalšími pacientskými organizacemi jsme na ní řešili nejpalčivější problémy, které trápí jednotlivé organizace.

Protože se na nás neustále obracíte se svými negativními zkušenostmi se stravováním celiaků při hospitalizaci, předložili jsme k řešení právě tento problém – tedy nedostatečné zajištění vhodné bezlepkové stravy při hospitalizaci celiaků v nemocnicích a léčebnách dlouhodobě nemocných.

Ukázalo se, že pan ministr absolutně netuší, že při indikaci bezlepkové diety může nastat nějaký problém. Neznalost diety a vhodných potravin byla odsunuta někam do počátku minulého století a logistické a finanční problémy nedostaly prostor žádný.

Krátce a dobře, kdo jste měl nebo máte problém tohoto typu, obraťte se na nás co nejdříve. Pan ministr slíbil, že pokud specifikujete, kde a kdy konkrétně jste se s nevstřícností či nepochopením setkali, vše co nejdříve prověří a okamžitě zjedná nápravu.

Tak teď už je to jen na nás.

Zveřejněno 14. června 2011 v rubrice [Aktuality]