(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
úterý, 28. května 2024
Svátek má
Vilém
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Z obsahů Zpravodajů 2009

Vydávání Zpravodaje v roce 2009 je umožněno díky podpoře Ministerstva zdravotnictví ČR a Jizerských pekáren, spol. s r. o.

Zpravodaj číslo 2009/1

Kromě nezbytných formalit spojených s konáním IX. celostátního setkání SCČR jsme Vás seznámili s přehledem pojišťoven a jejich náklonností k celiakům, věnovali jsme se dalším možnostem pomoci státu pro celiaky. Informovali jsme o proběhlých akcích, navnadili jsme Vás na další akce celiaků v následujícím období, přečetli jste si příběhy našich čtenářů a zgruntu jsme se věnovali vejcím. Tématicky byly tentokrát laděny i recepty. Přílohou byly mj. i formuláře na mimořádně výhodné objednávky firem, vystavujících na celostátním setkání.

Zpravodaj číslo 2009/2

Ve žlutém letním čísle jste se mohli dočíst o onemocnění jater při celiakii, dozvěděli jste se také o významu protilátek coby obranářských molekul, upozornili jsme Vás na potraviny, které nově začaly obsahovat lepek, informovali o aktuálních změnách v podporách pojišťoven pro celiaky. Mohli jste si také přečíst o tom, jak se cestuje celiakovi k protinožcům a recepty byly tentokrát zaměřeny tematicky - tortillově.

Zpravodaj číslo 2009/3

Jako tradičně, bylo i tentokrát třetí číslo obohaceno o Vánoční přílohu 2009. Z názvů příspěvků vybíráme: Celiakie ve vyšším věku; Zpráva z 23. konference AOECS; Změny v sociálních službách a pojistném; Novinky v Kauflandu; Spar free from - nová značka potravin bez lepku a bez laktózy; Transplantance střeva atd. atd. Nechyběly ani příběhy a zkušenosti našich čtenářů z dovolených a věnovali jsme se i aktuálním tématům, mezi něž rozhodně v této době patří Pandemická chřipka.

Poslední aktualizace 28. listopadu 2009.

Zveřejněno 28. listopadu 2009 v rubrice [Zpravodaj]