(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
úterý, 27. února 2024
Svátek má
Alexandr
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Na celiaky začaly myslet další pojišťovny

A které to jsou a kolik přispívají se dozvíte z tohoto článku.

Česká národní zdravotní pojišťovna - 222

Česká národní zdravotní pojišťovna zahajuje dne 4. února 2009 zpětně ke dni 1. 1. 2009 nový preventivní program „CELIAKIE“ .

Jeho obsahem je finanční příspěvek na nákup potravin, které patří do oblasti bezlepkové diety, či surovin, ze kterých se bezlepkové potraviny připravují. Dále pak na nákup pečicí trouby a na úhradu speciálních ozdravných pobytů pro děti - celiaky.

Podmínkou je nákup těchto produktů v lékárně s výjimkami:

 • pečicí trouba, která má speciální program pro přípravu dietních potravin
 • ozdravný pobyt dětí do 18 let (18 let + 364 dní), který je prokazatelně organizován pro dětské pacienty s touto diagnózou.
 • Výše příspěvku:

  Při jeho stanovení vycházíme z částky 222 Kč za měsíc. Limit čerpání je stanoven na kalendářní pololetí, tzn. 1 332 Kč/půlrok. Tuto částku může pojištěnec zařazený do programu čerpat jednotlivě po měsících nebo souhrnně do daného limitu. Nový pojištěnec má nárok na celý půlroční příspěvek bez ohledu, zda se registruje k ČNZP na začátku pololetí nebo v jeho průběhu (příklad: pojištěnec registrovaný k ČNZP 1. 4. má nárok na 1332 Kč v daném pololetí). Podmínkou je, že daňový doklad předložený pro nárokování příspěvku má datum, které spadá do období příslušnosti pojištěnce k ČNZP.

  Přihlášení do programu:

  Do programu vstupuje každý pojištěnec ČNZP, který se prokáže potvrzením odborného lékaře – gastroenterologa, že má diagnózu celiakie a je mu indikována dietní, bezlepková strava.

  Zveřejněno 8. února 2009 v rubrice [Aktuality]