(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
pondělí, 20. března 2023
Svátek má
Světlana
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz
Nadpis příspěvku:
Vaše jméno:
Vaše e-mailová adresa:
Text příspěvku:
Turingův test (opište text z obrázku):
 
Může se jednat o celiakii? 
1.6.2016 13:03:42

Dobrý den. Již několik let trpím velkou plynatostí, svěděním pokožky (vyrážky nemám, kůže vždy zčervená a po několika minutách zčervenání vymizí). Podezření mám od doby, kdy jsem si z důvodu redukce váhy nechala vypracovat výživový plán, kde mám úplně zakázané pečivo a výrobky z pšenice a žita. Do té doby jsem měla v jídelníčku převážně pečivo. Po cca 2-3 týdnech jsem zjistila, že najednou netrpím nadýmáním a mám i pocit, že mám více energie než dříve. Mohlo by se jednat o celiakii nebo mohou být výše uvedené příznaky například z nevyvážené stravy. Předem Vám děkuji za odpověď.

[anonymní návštěvník]
Re: Jak poznám celiakii 
12.11.2013 15:08:08

Dobrý den. Takto se celiakie neprojevuje. Jde nejspíše o doznívání střevní chřipky nebo následek nějaké dietní chyby. V případě déletrvajících potíží se samozřejmě obraťte na nejbližší gastroenterologické pracoviště.

Tým pracovníků Poradny pro celiaky
Re: Jak zjistit, zda mám nebo nemám celiakii 
12.11.2013 15:03:56

Dobrý den. Problémy, které uvádíte, mohou (ale nemusí) být způsobeny celiakií. Nejvhodnější by tedy bylo, abyste u svého praktického lékaře vyžádala doporučení ke gastroenterologovi. Ten rozhodne, jak dál. V případě pozitivního nálezu (tzn., že by lékař diagnostikoval celiakii) by bylo namístě vyšetřit i Vaše děti.

Tým pracovníků Poradny pro celiaky
jak poznám celikakii 
3.11.2013 18:21:01

Dobrý den...mám dceru 16 měsíců...před týdnem prodělala čtyřdenní střevní chřipku..nyní po týdnu začala mít znovu průjem a stolici měla zelenou s nestrávenými kousky jídla...Když jsme byly u lékaře nebyl ochotný nám vzít ani krev ani stěry.Může jít o bezlepkovou dietu?

Simona []
jak zjistit, zda mám nebo nemám celikakii 
19.1.2013 11:17:53

Dobrý den, v 1 roce mi byla diagnostikována celiakie, akutní, do 12 let jsem dodržovala bezlepkovou dietu, pak byla provedena biopsie s negativním výslekdem. mezitím zemřel můj gastroenterolog a veškeré sledování skončilo. zajímala jsem se u praktické lékařky, co dál a ta mě odbyla s tím, že když nemám potíže, je to v pořádku. mám v obličeji problematickou svědivou vyrážku, potíže s trávením nepozoruji, ale cítím se hodně unavená. mám tři děti, potíže nemají, ale dvouletá je hodně neklidná. jak mám postupovat? co mi doporučíte? děkuji

p. []
49 letá žena 
13.2.2004 20:06:00

Hello,já Vás zdravím.Jak je možné žena 49 let v plné energi,že i o 20let mladší měli co dělat,aby stíhali,v normální váze dá se říci i o 5kg více. A po mnoha měsících vyšetřování,jelikož v krvi něco nehrálo zjistili alergii na lepek. Děkuji a pěkný den.

ivo []

Toto je diskuse k článku.

Chovejte se tu jako doma, to znamená civilizovaně.

Příspěvky, které nesouvisí s obsahem článku, budou nemilosrdně smazány.

Stejně bude naloženo i s příspěvky urážlivými.

IP adresa, z níž byl příspěvek odeslán, je uložena spolu s příspěvkem.

 
 
  

Titulek, jakým chcete svůj příspěvek označit.

Může zůstat prázdný.

Jméno, pod kterým chcete vložit Váš příspěvek.

Může zůstat prázdné.

E-mailová adresa, na které Vás ostatní diskutující mohou oslovit.

Bude zabezpečena proti vlezlým programům na rozesílání spamu, ale může zůstat prázdná.

Rozhodně nikde nezveřejňujte adresu, na kterou nechcete v žádném případě dostat ani jediný spam.

Text Vašeho příspěvku. Kvůli němu jste zde, proto nemůže zůstat prázdný.

Nezapomeňte ale, že vše, co tu napíšete, si budou moci přečíst i naprosto neznámí lidé. Dobře proto zvažte, zda je vhodné sem vkládat podrobné informace týkající se Vás nebo Vašich blízkých.

Značky HTML budou považovány za součást textu, používání diakritiky je žádoucí.

Kvůli vandalským programům, které zahlcují internetové diskuse spamem, musíme ověřit, že příspěvek napsal živý člověk a ne počítač.

Text se musí přesně shodovat s textem na obrázku.

Pro zobrazení náhledu příspěvku není nutný.