(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
čtvrtek, 25. dubna 2024
Svátek má
Marek
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz
Diskuse k článku
Alkohol - ano, ale …
Nadpis příspěvku:
Vaše jméno:
Vaše e-mailová adresa:
Text příspěvku:
Turingův test (opište text z obrázku):
 
PIVO NENÍ ŠKODLIVÉ PRO CELIAKY V ROZUMNÉ MÍŘE 
23.7.2019 14:54:26

Ahoj Všem, mám celiakii,bezlepkovou dietu držím 15 let, přednostně kupuji bezlepková piva Ferdinand Benešov, Celia Žatec a Bernard. Dále si dám Plzeň dle informací přímo z pivovaru do 25 mg/l (norma do 20 mg). Ostatní piva příležitostně např. v restauraci a bez problémů. Další informace z jiného pivovaru je, že ječmen se ve vodě , sladu nerozpouští, takže se uvolní min. množství lepku do piva.

Pavel
Bezlepková piva 
8.2.2017 23:05:34

Teďka mám bezlepkovou dietu, doufám že jen po dobu léčby s jícen. Strašně mě chutná pivo. A bezlepkový piva (víc druhů se v ČR sehnat nedá) vyrábí v ČR pouze pivovar Žatec (Celia Organic, Celia Světlý a Celia Tmavý ležák) a Bernard z Humpolce ( Bezlepkový ležák 12°), dále se dá v Praze sehnat bezlepkové Ipy z dánského pivovaru Mikkeller ( např Xmass IPA) a nebo pivo skotského pivovaru Brewdog (Vagabond) piva jsou skvělé pitelná, ale na české poměry hodně drahá 0,33l okolo 80 - 100 Kč. Docela bych chtěl ochutnat i jiná piva, ale ty se sem nevozí nejvíc se jich vyrábí v USA a GB.

Dan T.
Dostupna piva 
17.2.2016 15:29:18

Ja osobne si kupuju bezlepkova piva Celia (svetle a tmave, tmave mi chutna vice) a Bernard bezlepkovy. Vetsinou se daji koupit v Kauflandu, Albertu, v Bille, ve zdravych vyzivach. Svetla Celia je dostupna nejvic asi, tmava a Bernard vidavam spis jen v Kauflandu, pripadne ALbert Hypermarket.

Jarda K.
Bezlepkove pivo 
21.3.2015 19:26:19

Dobry den, hledam v CR bezlepkove pivo. Muzete mi nejake doporucit ? Dekuji.

Sylvie Cernochova []
Absinth 
19.3.2015 17:07:12

Dobrý den, chci se zeptat - co takový absinth? Je bezlepkový? Většina na které jsem narazil obsahuje líh, ale nebylo specifikováno jaký.

Tom
pivo 
22.10.2014 19:07:14

Jsou tu i nová bezlepková piva, např. Bernard s obsahem lepku 20mg/kg. Ale je to jen o trochu méně než má pivo Pilsner Urquell, který udává 25mg/kg.

Anta []
Jedno plzeňský si večer po cvičení s chutíí dááám!!! 
24.9.2013 11:53:49

Zdravím lidičky, děkují Vám za info ohledně bzlp. piva. Další produkt, který můžu zařadit do svého bzlp. jídelníčku :))

Klárka []
HELP 
5.11.2011 11:28:09

Ahojte bezlepkáči. mám jednu otázku. obsahuje lepok Jagermeister , Becherovka alebo Fernet? :) Dík za odpoveď

Patrícia []
[bez nadpisu] 
21.6.2011 20:24:47

Doktor mi rikal, ze nemuzu pivo a whisky jinak jo, ale samozrejme v male mire.

[anonymní návštěvník]
[bez nadpisu] 
18.1.2011 20:56:47

Díky za užitečný článek!!!

melianka
Pivo - co píší Pilsner Urqell a Doktor - bez komentáře vzhledem k uvedenému hlavnímu článku 
29.5.2003 15:54:00

Pilsner Urgell : Vážení přátelé, V diskusi na těchto stránkách se objevil názor, že plzeňské pivo je bez lepku, Napsal jsem do pivovaru a odpověděli mě toto " Vážený pane Jiří, děkujeme za Váš zájem o naše pivo. Určitě Vás naší zprávou potěšíme. Pivo Pilsner Urquell sice lepek obsahuje, ale minimální mnoľství a to: 0,25 mg na 1 l, což by mělo být pro dodržení bezlepkové diety v pořádku. Podle našich znalostí jediný druh piva, který by lidé nemocní celiakií neměli konzumovat je pšeničné pivo, které obsahuje 60 až 100 mg gliadinu v 1 litru. Piva vyráběná pouze z ječného sladu mají obecně nižší hodnotu gliadinu, nebo» ječné bílkoviny mají odlišné složení od pšeničných bílkovin. Mezi pivy vyráběnými z ječného sladu existují malé rozdíly, dané jak druhem a kvalitou ječmene, tak technologií výroby piva. Dovolte mi, popřát Vám mnoho krásných zážitků nejen při konzumaci piva Pilsner Urquell. S pozdravem Kateřina Zachová Supervize informační linky společnosti PPa.s. Tel.: 02 - 51 020 020

Doktor : Zástupce svitavského pivovaru Luděk Štyks předal včera dopoledne horské kolo Plzeňanu Jiřímu Augustovi, který zvítězil ve slosování etiket od piva Doktor. "Akce trvala tři měsíce a losování se uskutečnilo každý týden. Pan Augusta byl prvním výhercem ze západních Čech. Naším cílem bylo seznámit veřejnost s pivem Doktor, které je vhodné i pro diabetiky, lidi se zvýšenou hladinou cholesterolu v krvi, při bezlepkové dietě, příznivě působí při respiračních onemocněních i na potenci apod. Tato fakta byla ověřena i lékařským testováním," upřesnil L. Štyks. Jak jsme se dozvěděli, předání ceny se uskutečnilo v obchodním domě Tesco proto, že výherce je jeho stálým zákazníkem. Jiří Augusta se prý zachoval jako kavalír a vybral si kolo dámské, aby potěšil svou manželku. Soutěž končí tento týden.

Jiří []
Re: Pivo 
11.2.2003 20:42:00

V současné době probíhá v rámci projektu, na kterém se Sdružení celiaků ČR podílí, testování některých piv na našem trhu. Jakmile budeme znát výsledky, budeme všechny členy prostřednictvím Zpravodaje informovat a výsledky testů se poté objeví na webových stránkách. Obecně se má však zato, že pivo pro celiaky rozhodně vhodné není.

Blanka Rubínová []
Pivo? 
11.2.2003 14:06:00

Zaujal ma nazor na pivo. Celiakia sa u mna prejavila pred sedemnastimi rokmi, po narodeni druheho dietata. Od tej doby prisne dodrzujem bezlepkovu dietu a podarilo sa mi na nej vynosit este jedno dieta. (Vsetky deti su zatial bez prejavov celiakie). Ale spat k pivu. Patnast rokov som pivo nepila, ale pred dvoma rokmi som sa zacala viacej zaujimat o to, ci v pive lepok naozaj je a z roznych zdrojov mi bolo nezavisle potvrdene, ze pivo lepok neobsahuje. Od tej doby ho pijem pravidelne a citim sa mimoriadne dobre. Podarilo sa mi niekolko kil pribrat, zlepsilo sa mi spanie... Mam (samozrejme len subjektivny) pocit, ze mi pivo dava to, co mi chyba tym, ze nejem obilniny. Nerada sa svojou dietou zaoberam, ale ak zistim, ze by som mala pivo vynechat, samozrejme to urobim. Ale ako to vlastne je s tym pivom a lepkom?

Katarina Vesela []

Toto je diskuse k článku.

Chovejte se tu jako doma, to znamená civilizovaně.

Příspěvky, které nesouvisí s obsahem článku, budou nemilosrdně smazány.

Stejně bude naloženo i s příspěvky urážlivými.

IP adresa, z níž byl příspěvek odeslán, je uložena spolu s příspěvkem.

 
 
  

Titulek, jakým chcete svůj příspěvek označit.

Může zůstat prázdný.

Jméno, pod kterým chcete vložit Váš příspěvek.

Může zůstat prázdné.

E-mailová adresa, na které Vás ostatní diskutující mohou oslovit.

Bude zabezpečena proti vlezlým programům na rozesílání spamu, ale může zůstat prázdná.

Rozhodně nikde nezveřejňujte adresu, na kterou nechcete v žádném případě dostat ani jediný spam.

Text Vašeho příspěvku. Kvůli němu jste zde, proto nemůže zůstat prázdný.

Nezapomeňte ale, že vše, co tu napíšete, si budou moci přečíst i naprosto neznámí lidé. Dobře proto zvažte, zda je vhodné sem vkládat podrobné informace týkající se Vás nebo Vašich blízkých.

Značky HTML budou považovány za součást textu, používání diakritiky je žádoucí.

Kvůli vandalským programům, které zahlcují internetové diskuse spamem, musíme ověřit, že příspěvek napsal živý člověk a ne počítač.

Text se musí přesně shodovat s textem na obrázku.

Pro zobrazení náhledu příspěvku není nutný.